Pellet Zeus

Pellet Zeus

Pellet o wysokich parametrach jakościowych, zgodnych z klasą jakości A2 normy europejskiej na pellet drzewny (certyfikat EN Plus A2)

 

Pellet ZEUS to nowość w ofercie Pellet Energy Sp. z o.o.- wydajne energetycznie, ekonomiczne i ekologiczne paliwo z klasą jakości EN Plus A2. Wysoka kaloryczność pelletu ZEUS zapewnia znakomitą wydajność energetyczną przy jednoczesnym minimalnym spopieleniu. Pellet drzewny powstaje z trocin drzew iglastych prasowanych pod wysokim ciśnieniem i charakteryzuje się jasnym kolorem. 

Dostępne na rynku inne źródła energii które porównaniu z pelletem drzewnym uwalniają do atmosfery wielokrotnie więcej szkodliwych substancji podczas spalania. Drewno jest źródłem najbardziej ekologicznym nie tylko pod względem czystości spalania, ale też jest też źródłem odnawialnym. Oprócz oczywistych argumentów dotyczących ekologii, warto też pochylić się nad domowym budżetem oraz ekonomią spalania. Jak pokazuje nasz kalkulator kosztów ogrzewania pellet jest w czołówce najbardziej opłacalnych rozwiązań grzewczych zarówno dla budynków mieszkalnych jak i zakładów pracy. Rywalizacja pomiędzy ekogroszkiem a pelletem z ekologicznego drewna sprowadza się do wyboru między najniższą ceną a wygodą użytkowania.

Produkowany jest zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie użytego surowca, procedur produkcyjnych, procedur kontroli jakości.

Jest zgodny z klasą jakości A2 normy europejskiej na pellet drzewny EN ISO 17225-2.

Jego wysokie parametry jakościowe potwierdza certyfikat PCU Deutschland GmbH wydany w Berlinie.

Pellet ZEUS jest dostępny w workach o pojemności 15 kg. Na palecie znajduje się 65 worków - 975 kg produktu. 


DO POBRANIA:

Certyfikat ENplus A2 Pellet Energy - ważny do 25.04.2022 r. (plik PDF)

Deklaracja jakości Pellet Energy ZEUS (plik PDF)

Zapytaj o produkt Gdzie kupić

Wartość

 Parametry

Wymagania dla EN plus A2

średnica:

6 mm ± 1 mm

6 mm ± 1 mm

długość:

3,15< L ≤ 40 mm

3,15< L ≤ 40 mm

wilgotność:

≤10%

≤10%

zawartość popiołu:

≤1,2%

≤1,2%

gęstość nasypowa:

600≤BD≤750 kg/m³

600≤BD≤750 kg/m³

wartość opałowa:

≥ 4,6 kWh/kg

≥ 4,6 kWh/kg

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatami jakości EN plus A1 (marka Gold) i EN plus A2 (marka Zeus)