Pellet Gold

Pellet Gold

Pellet GOLD to pellet o najwyższych parametrach jakościowych, zgodnych z najwyższą klasą jakości A1 normy europejskiej na pellet drzewny EN ISO 17225-2. Jako producent pelletu polecamy ten pellet ze względu na ekologię i ekonomię ogrzewania. Produkcja pelletu przebiega zgodnie z najwyższymi standardami jakości i bezpieczeństwa.

Pellet GOLD klasy A1 od producenta

Pellet GOLD to wydajne energetycznie i ekologiczne paliwo klasy premium. Wysoka kaloryczność pelletu GOLD zapewnia znakomitą wydajność energetyczną przy jednoczesnym minimalnym spopieleniu. Nasz pellet drzewny powstaje z rygorystycznie weryfikowanych trocin drzew iglastych prasowanych pod wysokim ciśnieniem i charakteryzuje się jasnym kolorem.

Dlaczego warto wybrać Pellet GOLD z certyfikatem EN PLUS A1?

Dostępne na rynku inne źródła energii, w porównaniu z pelletem drzewnym uwalniają do atmosfery wielokrotnie więcej szkodliwych substancji podczas spalania. Drewno jest źródłem najbardziej ekologicznym nie tylko pod względem czystości spalania, ale jest też źródłem odnawialnym. Oprócz oczywistych argumentów dotyczących ekologii, warto też pochylić się nad domowym budżetem oraz ekonomią spalania. Pellet jest w czołówce najbardziej opłacalnych rozwiązań grzewczych zarówno dla budynków mieszkalnych jak i zakładów pracy. Rywalizacja pomiędzy ekogroszkiem a pelletem z ekologicznego drewna sprowadza się do wyboru między najniższą ceną a wygodą użytkowania.

Pellet GOLD produkowany jest zgodnie z najwyższymi standardami w zakresie użytego surowca, procedur produkcyjnych, procedur kontroli jakości.

Jest zgodny z najwyższą klasą jakości A1 normy europejskiej na pellet drzewny EN ISO 17225-2 oraz spełnia wymagania normy DINplus.

Jego najwyższe parametry jakościowe potwierdza certyfikat PCU Deutschland GmbH wydany w Berlinie.

Pellet Gold jest dostępny w workach o pojemności 15 kg. Na palecie znajduje się 65 worków - 975 kg produktu.

Konsumencki Lider Jakości 2022 i 2023 w kategorii PELLET!

Firma Pellet Energy-producent pelletu marki Pellet Gold zwyciężyła w prestiżowym programie Konsumencki Lider Jakości w roku 2022 i 2023 w kategorii PELLET. W programie przeprowadzano ogólnopolskie badanie konsumenckie na próbie ponad 15 tysięcy konsumentów, w którym wybrani zostali liderzy rynku w kilkuset kategoriach. Więcej o tym wyróżnieniu tutaj


DO POBRANIA:


Certyfikat EN PLUS A1 Pellet Energy - ważny do 25.04.2025 r. (plik PDF)

Deklaracja jakości Pellet Energy GOLD (plik PDF)

Badanie jakości produktów Pellet Energy w Centrum Technologii Drewna- 21.07.2023 r. (plik PDF)

Zapytaj o produkt Gdzie kupić

Wartość

 

Wymagania dla EN plus A1

średnica:

6 mm ± 1 mm

6 mm ± 1 mm

długość:

3,15< L ≤ 40 mm

3,15< L ≤ 40 mm

wilgotność:

≤10%

≤10%

zawartość popiołu:

≤0,6%

≤0,7%

gęstość nasypowa:

600≤BD≤750 kg/m³

600≤BD≤750 kg/m³

wartość opałowa:

≥5,0 kWh/kg

≥ 4,6 kWh/kg

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)