Pellet Eco

Zobacz również

Pellet Gold

Pellet o najwyższych parametrach jakościowych, dla klienta ceniącego komfort i wygodę

Pellet Eco

W pełni ekologiczny opał, dla klienta ceniącego środowisko naturalne

 

Eco Pellet czyli granulat jest zunifikowaną formą paliwa z biomasy, to nic innego jak sprasowane pod ogromnym ciśnieniem trociny. Ciśnienie oraz temperatura zmieniają nieco strukturę drewna pozwalając na jego sklejenie oraz zabezpieczenie przed rozpadnięciem.

Ma postać granulek o średnicy 6 mm. Zawartość wilgoci to średnio  ok. 6 %, popiołów – średnio ok. 0.5  %,  w zależności od używanego surowca. Do produkcji pelletu stosowane są czyste odpady drzewne. Podstawową jego zaletą jest jednorodna forma, wysoka wartość opałowa, niska zawartość popiołu po spaleniu, wygoda w stosowaniu. Pellet ECO  Jest paliwem ekologicznym, odnawialnym źródłem energii (OZE). Podstawowym surowcem do produkcji pelletu są odpady drzewne z tartaków, zakładów przeróbki drewna oraz czyste rozdrobnione  leśne odpady drzewne (trociny, zrębki, wióry).

Firma Pellet Energy produkuje pellet o najwyższych parametrach jakościowych dla wymagającego Klienta ceniącego sobie komfort i wygodę. Jakość pelletu sprawdzana jest systematycznie  przez nasze zakładowe laboratorium.

Zapytaj o produkt Gdzie kupić

Wartość

Parametry

średnica:

6 mm ± 1 mm

długość:

3,15< L ≤ 40 mm

wilgotność:

≤10%

zawartość popiołu:

<0,9%

gęstość nasypowa:

600-750 kg/m³

wartość opałowa:

18,2 MJ/kg (5,1 kWh/kg)

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 43 829 22 22

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu, a także dostawcą kompleksowych rozwiązań wytwarzania energii przy zastosowaniu biopaliw. W ofercie znajdują się również piecyki na pellet i drewno, Edilkamin