PELLET DRZEWNY – EKOLOGICZNE OGRZEWANIE

Pellet drzewny to nowoczesny i ekologiczny sposób na ogrzanie domu, czy innego obiektu. W Pellet Energy wykorzystujemy pozostałości po obróbce drewna Suszymy surowiec (trociny) i sprasowujemy go pod ciśnieniem do postaci małych granulek.

PELLET

Ogrzewanie domu nigdy nie było tak proste...

Jeśli do tej pory rozpoczynałeś swój dzień od wizyty w brudnej, pełnej sadzy kotłowni, by dołożyć do pieca miału lub ekogroszku, to wyobraź sobie, że możesz korzystać z ogrzewania na pellet drzewny i osiągnąć dużo korzyści.

DRZEWNY PELLET DO KOTŁA – KORZYŚCI

Jeśli decydujesz się na pellet drzewny, to:

  • dokładasz do kotła raz na 7-10 dni,
  • w Twojej kotłowni jest czysto,
  • by napełnić kocioł, bierzesz do ręki poręczny worek z 15 kg drewnianych granulek i wsypujesz jego zawartość do podajnika,
  • zamiast gryzącego w oczy i trującego dymu, czujesz zapach lasu,
  • opał składujesz w estetycznych i zamkniętych workach,
  • zamiast ton brudnego pyłu, po spaleniu pelletu masz garstkę popiołu, którą wyniesiesz do ogrodu i wykorzystasz jako cenny nawóz.

PELLET DO KOTŁA

Kocioł na pellet będzie Ci służył wiele lat, dzięki temu, że podczas spalania pelletu nie wytwarza się dużych ilości sadzy, których osadzanie się w piecu skraca żywotność urządzenia. Przeanalizuj zalety, które ma pellet drewniany i podejmij decyzję!

PELLET DRZEWNY – DREWNO OPAŁOWE Z ODZYSKU

Zastanawiasz się, jak wygląda produkcja pelletu? Pellet drzewny Pellet Gold produkujemy z rygorystycznie weryfikowanej, wysokiej jakości trociny drzew iglastych, która jest odpadem poprodukcyjnym z przemysłu drzewnego. Uzyskujemy biopaliwo o bardzo dobrych właściwościach energetycznych. Krótko mówiąc, z drewna wyciągamy to, co najlepsze i zamykamy w granulkach, by dać Ci najbardziej wygodny opał. Tak powstaje pellet z certyfikatem ENplus A1!

PELLET DRZEWNY DO KOTŁOWNI W DOMACH I MAŁYCH FIRMACH

Pellet drzewny jest wykorzystywany do ogrzewania domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Pellet drzewny można wykorzystać jako opał do kominka na drewno i pellet, jak również w kotłach na pellet.

Jako producent pelletu polecamy pellet GOLD najwyższej jakości klasy A1. Jeśli masz pytania, zapraszamy do kontaktu!

Sprzedaż pelletu:

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)