MAGAZYNOWANIE

Kupując ekogroszek luzem nie masz pewności, że dowieziono Ci tyle, za ile zapłaciłeś.

WIESZ, ZA ILE PŁACISZ

Pellet pakujemy w 15-kg worki i składujemy na paletach. Jedna paleta pomieści 65 worków, co daje 975 kg. Łatwo policzyć.

WILGOTNOŚĆ

Wilgotność ekogroszku to około 12 %. Jednak to tylko deklaracje, bo przechowywany na dworze chłonie wilgoć. Wilgotny waży też więcej.

WILGOTNOŚĆ PELLETU

Wilgotność pelletu zaznaczamy na worku – to zawsze poniżej 10%, wartość jest poddawana stałej kontroli.

KOTŁOWNIA

Miejsce, gdzie stoi piec węglowy musi być specjalnie przygotowane, z odpowiednią wentylacją, by nie dopuścić do zagrożenia czadem. W kotłowni węglowej zawsze jest brudno, pełno w niej sadzy.

KOTŁOWNIA NA PELLET

Kotłownia na pellet, to miejsce gdzie zawsze jest czysto, bez kurzu i sadzy. Piece na pellet są nowoczesne i wyjątkowo bezpieczne. Dzięki systemom wymuszonego odprowadzania spalin można je ustawiać nawet w sypialniach i niekoniecznie bezpośrednio pod kominem.

POPIÓŁ

Popiół. Ze spalenia tony ekogroszku pozostaje 100 kg popiołu. Czyli płacąc za tonę ekogroszku, wykorzystasz tylko 900 kg i jeszcze zapłacisz za wywóz 100 kg śmieci. Warto uwzględnić to w kalkulacji.

Z PIECA NA GRZĄDKĘ

Ze spalenia tony pelletu pozostaje 5 kg popiołu, który jest cennym nawozem ogrodniczym.

ZDROWIE I EKOLOGIA

Opalając ekogroszkiem uwalniasz do atmosfery rakotwórczy benzo(a)piren i inne szkodliwe Substancje, którymi oddychasz Ty, Twoja rodzina i sąsiedzi.

ZEROWA EMISJA

Spalając pellet, jak w przypadku drewna, uwalniasz do atmosfery dwutlenek węgla. Jednak równoważy to ilość tlenu powstała w procesie fotosyntezy, w okresie wzrostu drzewa.

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)