Często można spotkać się z opinią, że dobry pellet drzewny ma kolor jasnego drewna. Jest w tym pewna doza prawdy. Pellet drzewny powinien być wyprodukowany z trocin, czyli z drewna. Jeśli widzimy w nim drobne kawałki innych materiałów, np. plastiku, to z pewnością sygnał, że nie mamy do czynienia z dobrej jakości produktem.

W tym sensie kolor pelletu ma znaczenie. Ponadto najlepszy pellet powstaje z drewna okorowanego, ponieważ kora jest źródłem zanieczyszczenia surowca piaskiem.  

Kolor pelletu zależy również od rodzaju drewna, jakie zostało użyte do produkcji. Orzech, wiśnia, kasztan czy dąb mają znacznie ciemniejszą barwę drewna niż sosna czy brzoza. Trudno więc oczekiwać, że powstanie z nich jasny pellet, choć jego właściwości są równe pelletom wykonanym z jasnego drewna. Równie często drewno różni się kolorem w obrębie jednego gatunku. Trudno przecież znaleźć dwie deski w dokładnie tym samym kolorze. Kolor pelletów może się zatem różnić w zależności od partii produkcyjnej bez wpływu na jego jakość. 

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)