Tak, jak z każdym innym produktem, wybierając pellet warto sięgnąć po produkt dobrej jakości. Polskie normy nie dopuszczają produkowania pelletu z laminowanych płyt meblowych, zawierających kleje, farby i plastik, ponieważ podczas spalania wytwarzają one szkodliwe dla zdrowia i środowiska związki.

Opalanie słabej jakości pelletem może również doprowadzić do uszkodzenia pieca. 

Zobacz dobry pellet

Najczęściej jakość pelletu można zobaczyć gołym okiem. Wystarczy spojrzeć: jeśli granulki nie są zbyt pokruszone i nie widać w nich obcych elementów, to już dobrze. 

Pellet powinien zawierać w sobie jedynie drewno, bez sztucznych substancji klejących. Zatem można również wykonać test zapachu – przy spalaniu pelletu Twoja kotłownia powinna pachnieć drewnem i niczym więcej. 

Można jeszcze prościej. Warto kupować pellet z certyfikatem jakości EN plus A1. Wówczas mamy pewność, że kontroli jakości poddawana jest każda partia produktu. Ocenie podlega m.in. rozmiar granulek, zawartość miału, wytrzymałość mechaniczna, gęstość nasypowa, a także wartość opałowa. 

Jakość pelletu a parametry pieca

Nawet świetnej jakości pellet może nie najlepiej spalać się w Twoim piecu. Wiele zależy od parametrów samego urządzenia. Warto zatem wypróbować pellet i dostosować do niego nastawy pieca lub poprosić o to instalatora. 

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)