• Zerowa emisja co2 

    Każdy rodzaj drewna opałowego charakteryzuje się zerowym bilansem emisji dwutlenku węgla. To oznacza, że drzewo w okresie swojego wzrostu w procesie fotosyntezy pobiera z atmosfery tyle samo dwutlenku węgla, ile wydziela go podczas spalania. Zatem spalanie drewna nie przyczynia się do  powiększania dziury ozonowej.

  • Mniejsza zawartość szkodliwych substancji 

    W porównaniu z drewnem paliwa węglowe podczas spalania uwalniają do atmosfery wielokrotnie więcej szkodliwych substancji takich, jak metale ciężkie i rakotwórcze pyły. Drewno jest najmniej szkodliwym paliwem, biorąc pod uwagę emisję zanieczyszczeń. I nie chodzi tu tylko szeroko rozumianą ekologię. Ogrzewanie domu ekologicznym paliwem ma wpływ na naszą rodzinę – wszyscy bowiem wdychamy dym i smog, który emitują nasze własne piece.
     
  • Nie wycinamy drzew 
    Surowcem do produkowanego przez Pellet Energy peletu drzewnego są resztki drewna, powstałe w tartakach i zakładach stolarskich. To oznacza, że nie wycinamy drzew, by wyprodukować nasz pellet. 

 

Pellet Energy Sp. z o.o.

ul. Polna 29

98-235 Błaszki 

Kontakt

tel.: +48 797 990 012

e-mail: info@pelletenergy.pl

Pellet Energy Sp. z o.o. jest producentem ekologicznego paliwa stałego – pelletu z międzynarodowymi certyfikatem jakości EN plus A1 (marka Gold)